Z badań przeprowadzonych przez CBOS na zlecenie PARPA na losowej próbie 1075 mieszkańców Polski wynika, że po roku trwania kampanii „Ciąża bez alkoholu”, Polki są coraz bardziej świadome, że picie alkoholu podczas ciąży może spowodować poronienie lub uszkodzić mózg dziecka, ale mimo to coraz więcej kobiet z wyższym wykształceniem sięga po alkohol. Wyniki badań opublikowano na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie.
W porównaniu z rokiem 2005 spadla liczba wszystkich ciężarnych kobiet spożywających alkohol – z 16 do 12,5%. Niestety, badania wykazały, że liczba pań z wyższym wykształceniem, będących kiedykolwiek w ciąży i spożywających w tym czasie alkohol wzrosła niemal dwukrotnie: z 17,8% w roku 2005 do 33% w tym roku. W porównaniu do badania z 2005 roku spadła liczba kobiet twierdzących, że w czasie, gdy były w ciąży, ktoś – najczęściej koledzy, znajomi lub członkowie rodziny - zachęcał je do picia alkoholu.
Podczas konferencji omawiano także udział Polski w europejskich obchodach Światowego Dnia FAS w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli oraz doświadczenia polskich lekarzy w diagnostyce i rehabilitacji dzieci z FAS.