kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Podróżuj bezpiecznie w ciąży
2008/12/8 10:00:00

Ciąża nie jest chorobą, więc nawet w tym szczególnym czasie możemy podróżować za granicę. Trzeba jednak przy tym pamiętać o zastosowaniu pewnych dodatkowych środków ostrożności, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort psychiczny zarówno samej ciężarnej kobiecie, jak i jej rodzinie i mającemu się narodzić maleństwu. Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia turystycznego.

Kobieta w ciąży ma takie samo prawo do wypoczynku za granicą i aktywnego spędzania czasu, jak inni, ale w związku ze znacznie zwiększonym ryzykiem powikłań wymagających interwencji lekarza bądź hospitalizacji, towarzystwa ubezpieczeniowe zaliczają je do grupy podwyższonego ryzyka i znacznie ograniczają świadczenia, które są skłonne pokryć w ramach polisy.

Co w takim wypadku zrobić? Zrezygnować z dawna zaplanowanego wyjazdu? Niekoniecznie...
Ważne jest, jak przebiega Twoja ciąża, w którym miesiącu jesteś i dokąd jedziesz. Oczywiście, gdy wyjeżdżamy do krajów Unii Europejskiej, niezbędną podstawą jest EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czasem może ona jednak nie wystarczyć. Na szczęście coraz większa świadomość ubezpieczeniowa polskiego społeczeństwa sprawia, iż chętniej sięgamy po dodatkowe ubezpieczenia, które „uszczelniają" ochronę zapewnianą nam przez opiekę medyczną powszechnego systemu ochrony zdrowia danego państwa. Co więcej - świadomi jesteśmy, że ubezpieczenie samych kosztów leczenia nie wystarcza - potrzebne nam jest również OC i NNW.

Wiele firm ubezpieczeniowych w swoich ofertach ogranicza się do zwrotu kosztów jednej wizyty lekarskiej i związanego z nią transportu do placówki medycznej. Za pomoc medyczną związaną z ciążą towarzystwo zwraca najczęściej bardzo niską kwotę - od 100 do 1000 Euro. Sporo firm obejmuje swym ubezpieczeniem przedwczesny poród lub zabieg usunięcia ciąży w celu ratowania zdrowia lub życia, ale nie obejmują żadnych innych niespodziewanych powikłań.
Są jednak firmy, które zapewniają swoim ciężarnym klientkom szerszy zakres ochrony: pokrywają koszty związane z nagłymi, niespodziewanymi powikłaniami ciąży (które nastąpiły przed 32 tygodniem ciąży), a także koszty związane z przedwczesnym porodem, zapewniają pomoc lekarską i prowadzenie ciąży do ósmego miesiąca włącznie (36 tydzień), a w przypadku ciąży po leczeniu niepłodności i/lub ciąży mnogiej do czwartego miesiąca (osiemnastego tygodnia) ciąży.
Pamiętajmy jednak, że żadne towarzystwo ubezpieczeń nie zrekompensuje nam wydatków, jeśli przed wyjazdem istniały medyczne przeciwwskazania do odbycia podróży. Nie możemy również liczyć na to, że otrzymamy pieniądze za poród, który odbył się w planowanym terminie.


E-financial S.A.
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciąża, podróż, poród, przedwczesny poród, ubezpieczenie, urlop


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»