Szkoła rodzenia większości osób kojarzy się z miejscem, gdzie przyszłe mamy uczą się techniki oddychania podczas porodu, rozciągają mięśnie i przewijają lalki udające niemowlaki. Bardzo ważną częścią kursu są jednak także zajęcia z psychologami, na których uczestnicy mogą podzielić się z innymi swoimi obawami dotyczącymi przebiegu porodu i zdrowia mającego się urodzić dziecka. Bezpośrednie rozmowy z psychologiem mogą rozwiać wiele lęków i obaw towarzyszących zwykle przyszłym rodzicom, a czasem nawet zapobiec rozwojowi depresji poporodowej.
Zalet zajęć w szkole rodzenia właściwie nie sposób przecenić, ale czy mają one jakieś wady? Największą jest chyba ich cena: zazwyczaj kilkaset złotych, co jest ceną dość wysoką dla większości przyszłych rodziców. Na szczęście niektóre szpitale organizują zajęcia bezpłatne lub opłaca się je „cegiełkami”(dobrowolne opłaty), w innych można należność spłacać w ratach. Problemem jest także ciągle brak placówek organizujących tego rodzaju zajęcia w mniejszych miejscowościach i na wsi.
Na rynku znajduje się obecnie wiele płyt DVD i kaset video z filmami instruktażowymi dla kobiet ciężarnych. Jest to doskonałe wyjście dla tych z pań, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych zajęciach w szkole rodzenia. Zaletą takiego rozwiązanie jest też niewątpliwie jego cena: płyta czy kaseta kosztuje kilkadziesiąt złotych, a do treści na niej zawartych można wracać wielokrotnie, w miarę potrzeb. Popularne wśród kobiet ciężarnych są także wszelkiego rodzaju książki – poradniki: mogą one stanowić uzupełnienie wiedzy przyszłej mamy, ale raczej nie zastąpią „prawdziwych” zajęć w szkole rodzenia. Bezpośredni kontakt z prowadzącymi zajęcia fachowcami, możliwość zadawania pytań i poprawiania błędów są podstawowymi zaletami tego typu kursów.
Zwolennicy szkół rodzenia podkreślają, że kobiety, które uczestniczyły w zajęciach są bardziej świadome swojego ciała, lepiej radzą sobie z bólem podczas porodu, a towarzyszący im partnerzy są dla nich rzeczywiście prawdziwym oparciem. Kursy w szkole rodzenia polecane są zwłaszcza paniom rodzącym po raz pierwszy, ale i wieloródki, które nie uczestniczyły w nich podczas wcześniejszych ciąż mogą się jeszcze wiele nauczyć i lepiej przygotować się do „godziny zero”.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »