kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Hannes Eichinger - Fotolia.comNa szczęście minęły już czasy, kiedy wegetarianie byli przez „mięsożerne” społeczeństwo postrzegani jako dziwacy i „nawiedzeni ekolodzy”. Obecnie dieta bezmięsna nie wzbudza tak gorących emocji, z jednym jednak wyjątkiem: wegetarianki spodziewające się dziecka nadal muszą wysłuchiwać „dobrych” rad ze strony otoczenia, bywają nakłaniane do zmiany diety i straszone konsekwencjami, jakie może mieć ich sposób odżywiania dla mającego się narodzić dziecka.
 
 
Centrum Motywacji Cooltura w Poznaniu prowadzi Studio Zdrowia „Dbamy o mamy”. Są to zajęcia dla kobiet, które chcą zadbać o formę przed i po porodzie. Nowością jest program dla tatusiów.
 
 
Amerykańscy uczeni zamierzają dokonać drugiej w świecie operacji przeszczepu macicy. Do tej pory dokonywano podobnych zabiegów tylko na szczurach, świniach i innych zwierzętach laboratoryjnych – pisze „Washington Post”.
 
 
Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska w rozmowie z "Życiem Warszawy" zaproponowała wprowadzenie rutynowych badań na obecność wirusa HIV dla kobiet, które są w ciąży. Jak przyznaje gazeta, jest to reakcja rzecznika na głośny przypadek Kameruńczyka Simona Mola, który zaraził około 20 Polek wirusem HIV.
 
 
Groźną dla zdrowia bakterię, Listeria monocytogenes wykryto w dwóch spośród pięciu marek łososia paczkowanego, zakupionego w warszawskich hipermarketach.
 
 
Formes to markowa odzież z Francji, projektowana wyłącznie z myślą o kobietach w ciąży. Przeszło 20 lat temu tę światową markę stworzyli razem Catherine oraz Daniel Boudon.
 
 
© M&S Fotodesign - Fotolia.comOkoło jeden procent kobiet, będących w okresie rozrodczym choruje na cukrzycę zanim zajdzie w ciążę, a u pięciu procent cukrzyca rozwija się w czasie ciąży. Kilkanaście lat temu kobieta z tą chorobą miała niewielkie szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Obecnie, dzięki rozwojowi medycyny, nie ma przeszkód, aby stała się mamą, pod warunkiem, że zadba o zdrowie swoje oraz płodu.
 
 
Prezerwatywa chyba ocaleje, gorzej może być ze środkami dla kobiet - informuje "Gazeta Wyborcza" pisząc o pracach nad przygotowaniem Narodowego Programu Wspierania Rodziny.
 
 
Wyniki badań przeprowadzonych ostatnio w Stanach Zjednoczonych są alarmujące: ryzyko zgonu noworodka przychodzącego na świat przez cesarskie cięcie jest o wiele większe, niż w przypadku porodów naturalnych! Wśród dzieci urodzonych przez kobiety pochodzące z grupy niskiego ryzyka czyli takie, u których nie ma wskazań medycznych do przeprowadzenia zabiegu, śmiertelność wynosi ok. 1,77 zgonów na 1000 żywych urodzeń, w przypadku porodu siłami natury – jedynie 0,62. Amerykańscy naukowcy przeanalizowali niemal 6 mln porodów z lat 1998 – 2001.
 
 
Strony: [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»