kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Producent pieluszek marki Huggies przygotował dla rodziców oczekujących na dziecko pierwszą w Polsce Internetową Szkołę Rodzenia, dostępną w serwisie www.pieluszki.pl.
 
 
fot. rodzicpoludzku.plRuszyła nowa kampania Fundacji Rodzić po Ludzku przeciwko rutynowemu nacinaniu krocza pod hasłem „Nie daj się naciąć!”. Jeśli przyjąć, że uzasadnione nacięcie występuje tylko w 20% przypadków (zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia), to w Polsce niepotrzebnie okaleczanych jest ok. 160 tys. kobiet rocznie.
 
 
© Dominique VERNIER - Fotolia.comWspółczesna kobieta chce mieć dzieci i je planuje. Do dyspozycji ma pod różną postacią środki antykoncepcyjne – do wyboru, zależnie od potrzeb. Ale czy realizując swój plan przy okazji nie wyleje nomen omen dziecka z kąpielą?
 
 
Rok 2008 jest kolejnym, w którym Urząd m.st. Warszawy realizuje program dla kobiet w ciąży „Mama, zdrowie i ja”. To program, którego założeniem jest opieka nad kobietami ciężarnymi, obejmująca kompleksowe badania monitorujące przebieg ciąży, a także diagnostykę pogłębioną, czyli badania prenatalne, jeśli zastaną wykryte nieprawidłowości płodu oraz testy w kierunku wykrywania zakażeń wirusem HIV.
 
 
23 stycznia odbędzie się w Sejmie otwarta konferencja poświęcona medycznym, etycznym i prawnym aspektom leczenia niepłodności metodą in vitro.
 
 
© diego cervo - Fotolia.comWHO – Światowa Organizacja Zdrowia – szacuje, że na świecie żyje 40-60 milionów par mających problemy z płodnością, co w przybliżonych szacunkach dla Polski daje liczbę prawie 1,3 mln par nie mogących zajść w ciążę.
 
 
W październiku rusza ogólnopolska społeczno-edukacyjna kampania „Zostańcie w grze - Ty i Twoje dziecko”, w ramach której kobiety w ciąży będą mogły wykonać bezpłatne badania diagnostyczne w kierunku wirusa zapalenia wątroby typu C. Organizatorami kampanii są: firma Roche, Stowarzyszenie Pomocy Chorym z HCV „Prometeusze" oraz UNDP - Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (ONZ).
 
 
fot. rodzicpoludzku.plFundacja Rodzić po Ludzku od wielu lat zaprasza kobiety w ciąży i mamy małych dzieci na otwarte wykłady. Kobiety mogą korzystać z bezpłatnej edukacji dotyczącej ciąży, przygotowania do porodu, ale także opieki, pielęgnacji dziecka i emocji towarzyszących w tym okresie. W tym roku Dni Otwarte Fundacji Rodzić po Ludzku odbędą się 31 października.
 
 
© matka_Wariatka - Fotolia.comZanim skończysz czytać to zdanie, 153 kobiety na świecie zajdą w nieplanowaną ciążę. Pierwszy Światowy Dzień Antykoncepcji, obchodzony 26 września br., dedykowany jest młodym ludziom na całym świecie, którzy dążą do zdobycia dobrego wykształcenia i realizowania zawodowych aspiracji.
 
 
fot. Ciąża bez alkoholuJuż wkrótce rusza ogólnopolska kampania edukacyjna pod hasłem „Ciąża bez alkoholu”. Jej głównym organizatorem jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), która od lat podejmuje działania edukacyjne dotyczące negatywnego wpływu alkoholu na rozwijający się płód. Badania przeprowadzone w Polsce pokazują, że co trzecia kobieta w wieku 18-40 lat piła alkohol w czasie ciąży. Planowana kampania ma na celu przede wszystkim zmniejszenie tej liczby.
 
 
Strony: [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»