kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Valua Vitaly - Fotolia.comCiąża to nie choroba – powtarzają przyszłe mamy. Jednak mimo to objawy, które na co dzień byś zignorowała, w tym czasie budzą niepokój. Zmęczenie, mdłości czy opuchnięte stopy – to efekt naturalnych zmian zachodzących w organizmie. Są jednak dolegliwości, których nie można lekceważyć.
 
 
© dubova - Fotolia.comCiąża to dla kobiety wyjątkowy czas przygotowań do narodzin dziecka, a jednocześnie ogromne wyzwanie dla organizmu. Latem bardzo często przyszła mama staje przed dylematem: zrezygnować z wyjazdu wakacyjnego, czy nie? Okazuje się, że urlop w ciąży, nawet w zaawansowanym stanie, jest możliwy. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
 
 
Czas oczekiwania na dziecko to dla wielu kobiet jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. Tymczasem gdy ciąża dodaje uroku, poród i macierzyństwo często nie pozostają bez wpływu na wygląd kobiecego ciała. Młode matki często mają problem z utrzymującą się nadwagą, rozstępami, nadmiarem skóry na brzuchu czy ze zmieniającym się kształtem piersi.
 
 
©  jamska - Fotolia.comNajpierw kariera, stabilizacja finansowa, własne mieszkanie, a dopiero potem dziecko – dziś kobiety coraz później decydują się na macierzyństwo. Nikogo już nie dziwi, gdy zakładają rodzinę dopiero po 30., a nawet 35. roku życia. Jednak by ciąża w tym wieku przebiegła bezpiecznie, a dziecko urodziło się zdrowe, muszą one pamiętać o regularnych badaniach.
 
 
© Valeriy Velikov   Va - Fotolia.comW okresie ciąży i karmienia piersią organizm kobiety narażony jest na wzmożony wysiłek. Zwiększa się jego zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, które mają istotny wpływ na samopoczucie przyszłej mamy i prawidłowy rozwój dziecka. W takiej sytuacji łatwo jest o niedobory, które mogą się nasilić w wyniku wymiotów występujących na początku ciąży lub konieczności wyeliminowania niektórych produktów podczas karmienia piersią. Dlatego obok racjonalnego odżywiania warto swoją dietę uzupełniać preparatami wielowitaminowymi, dostosowanymi do potrzeb mamy.
 
 
fot. MedicoverO tym, że warto zaprzyjaźnić się z położną w trakcie ciąży i rodzić pod jej opieką opowiada mgr Edyta Tomaszów - Czucharska, położna ze Szpitala Medicover.
 
 
© Friday - Fotolia.comW ramach kampanii "Polka w ciąży" przedstawiamy informację o najważniejszych hormonach odpowiedzialnych za prawidłowy przebieg wczesnej ciąży autorstwa prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Czajkowskiego, kierownik II Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej.
 
 
fot. Pracownia Psychoedukacji i TerapiiOrganizacje i osoby prywatne z ponad 20 krajów Europy wzywają do umieszczenia na napojach alkoholowych informacji ostrzegających kobiety przed piciem w czasie ciąży. W najbliższych dniach 15 tysięcy kartek pocztowych ilustrujących postulat wprowadzenia oznakowań z ostrzeżeniami dotrze do krajowych i europejskich ministerstw zdrowia, parlamentarzystów i opinii publicznej w całej Europie.
 
 
fot. Biofer FolicOdpowiedni poziom żelaza oraz kwasu foliowego w organizmie jest bardzo ważny dla przyszłych mam i ich dzieci. Niedobór żelaza może doprowadzić do zmniejszonej wagi noworodka, a nawet przedterminowego porodu. Natomiast niedobór kwasu foliowego może doprowadzić do zwiększonego ryzyka wad cewy nerwowej, a nawet poronień. Chcąc zapewnić dziecku prawidłowy rozwój należy już od chwili poczęcia zadbać o to, by dostarczyć organizmowi niezbędnych składników.
 
 
Termin narodzin dziecka oraz zatrudnienie wiążą się z samooceną matki. Najniższa samoocena występuje u matek skrajnych wcześniaków i matek niezatrudnionych. Najwyższą samooceną charakteryzują się matki, które posiadają zarówno dziecko urodzone w terminie, jak i pracę.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»