kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Zwykle rodzice przekonani są, że ich wpływ na emocjonalny i fizyczny rozwój dziecka rozpoczyna się dopiero po jego przyjściu na świat. Jednak dziś chyba już nikt nie ma wątpliwości, że rozwój dziecka zaczyna się nie w chwili przyjścia na świat, ale już w momencie poczęcia.
 
 
W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie jakichkolwiek leków zawsze budzi kontrowersje, a szczególnie dotyczy to antybiotyków. Wielu lekarzy staje przez dylematem: kiedy i jaki antybiotyk można bezpiecznie podać kobiecie ciężarnej?
 
 
Interdyscyplinarne gremium ekspertów pod przewodnictwem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wydało rekomendację dotyczącą wody pitnej dla kobiet w okresie rozrodczym, ciężarnych oraz karmiących piersią. W opublikowanym w lipcu br. w „Ginekologii Polskiej" stanowisku zalecają przyszłym oraz karmiącym matkom picie niskozmineralizowanej wody źródlanej jako opcję z wyboru w utrzymywaniu prawidłowego bilansu wodnego organizmu.
 
 
Ruszyła druga odsłona kampanii społecznej „Wstyd nie zapytać - Ciąża bez opryszczki", przygotowanej z myślą o kobietach w ciąży oraz planujących powiększenie rodziny. Kampania realizowana jest przez firmę Polpharma, pod patronatem zespołu ekspertów oraz ambasadorek: Odety Moro-Figurskiej i Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej.
 
 
„Podziel się radością" to akcja Orange, dzięki której pacjentki siedemnastu oddziałów położniczych w całej Polsce mogą bezpłatnie korzystać z laptopów i bezprzewodowego dostępu do internetu.
 
 
Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna "Odmienny stan - odmienne traktowanie", której celem jest wskazanie, że kobieta w ciąży potrzebuje szczególnej troski i odpowiedzialności. Jej organizatorem jest Falvit mama, a wsparcia merytorycznego udzieliły kampanii Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Fundacja Mama.
 
 
fot. baby-shower.plJak kobieta powinna dbać o swoje zdrowie w czasie ciąży? Co mogą zrobić przyszli rodzice, by zwiększyć szanse na urodzenie zdrowego dziecka? Na te oraz inne pytania odpowiedzą eksperci 24 kwietnia na konferencji w Warszawie.
 
 
© Stefan Merkle - Fotolia.comW Polsce wykonuje się 4 - 5 razy mniej badań laboratoryjnych niż w Europie Zachodniej. Przez to w naszym kraju dużo więcej wydaje się na lekarstwa i leczenie zamiast na odpowiednią profilaktykę, która odpowiednio wcześnie zastosowana pomaga uniknąć niejednego ludzkiego dramatu.
 
 
Co druga kobieta może mieć problemy z przyswajalnością kwasu foliowego, zmniejszającego ryzyko wystąpienia wad układu nerwowego u dzieci, dlatego lekarze tak bardzo podkreślają znaczenie uzupełniania diety tą witaminą. Przyszłe mamy są coraz bardziej świadome roli kwasu foliowego i zwracają uwagę na sposób odżywiania w trakcie ciąży.
 
 
W poniedziałek Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski wystąpił do ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy w sprawie niemożności skutecznego ścigania czynu polegającego na nieumyślnym uszkodzeniu ciała lub spowodowaniu rozstroju zdrowia dziecka poczętego.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»