kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o roli nienasyconych kwasów tłuszczowych dla rozwoju płodu. Wyższe IQ i świetny wzrok u dziecka - to obietnica z pokryciem jaką dają nam omega-3.
 
 
fot. MedlineaZdrowie matki, a także sposób odżywiania w okresie poprzedzającym ciążę i podczas jej trwania, ma decydujące znaczenie dla prawidłowego przebiegu ciąży, optymalnego rozwoju dziecka i jego zdrowia po urodzeniu. Dietetycy z Kliniki Diety Medlinea przypominają zasady zdrowego żywienia, aby każda obecna i przyszła mama mogła dostarczyć wszystkich niezbędnych składników sobie i dziecku. Oraz aby jej waga po okresie ciąży szybko wróciła do prawidłowych wartości.
 
 
fot. ggTo jeden z najbardziej dokuczliwych symptomów zdrowo rozwijającej się ciąży. Potrafi uprzykrzyć te piękne chwile i mocno ograniczyć możliwość codziennego normalnego funkcjonowania przyszłej mamy. Rozpoznaje go każda kobieta, która już była w ciąży. Mdłości. We współczesnej, nasyconej orientalnymi wpływami kuchni polskiej, nietrudno o uwzględnienie naturalnego remedium na nie w codziennej diecie.
 
 
fot. MedicoverZgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia dzienna norma na wodę dla kobiet to 2,5 l, podczas gdy dla kobiet w ciąży to 3 l, a dla matek karmiących 3,8 l dziennie. Dlaczego przyszłe mamy powinny wypijać większe ilości wody i jaką wodę należy pić podpowiada uznany autorytet w dziedzinie położnictwa i ginekologii prof. dr hab. med. Tomasza Niemiec ze Szpitala Medicover.
 
 
fot. Brzuszki.comSesje ciążowe mogą być nie tylko rodzinną pamiątką, ale także sposobem na pokochanie własnego ciała przyszłej mamy. Jak wiadomo, czas ciąży dla kobiety jest wyjątkowym okresem, zarówno radosnym jak i trudnym.
 
 
Znamy już wyniki głosowania na Miejsca Przyjazne Przyszłej Mamie 2010 organizowanego w ramach kampanii Odmienny stan - odmienne traktowanie. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech kategoriach: Instytucje Publiczne, Transport oraz Placówki Komercyjne.
 
 
© Monkey Business - Fotolia.comKażda ciąża wiąże się z wizytami u lekarzy, badaniami i szczególnym dbaniem o zdrowie. Wszystko po to, by po 9 miesiącach rodzice mogli cieszyć się z przyjścia na świat nowego, zdrowego członka rodziny. Niekiedy ciąża wymaga jednak szczególnej uwagi i troski. Dzieje się tak w przypadku ciąży wysokiego ryzyka lub tzw. patologii ciąży. Co dokładnie kryje się pod tą nazwą i jak zareagować po otrzymaniu takiej informacji od lekarza tłumaczy prof. dr hab. n. med. Tomasz Niemiec, Dyrektor Klinik Położnictwa i Zdrowia Kobiety w Szpitalu Medicover.
 
 
© bartoshd - Fotolia.comCodziennie rodzi się w Polsce około dziesięcioro dzieci z wrodzoną wadą serca. Jak szybko możemy wykryć chorobę? Przeprowadzenie jakich badań w okresie ciąży ułatwi nam walkę z chorobą?
 
 
fot. FaroukKażda przyszła mama zastanawia się, czy może farbować włosy w czasie ciąży, o czym mogą świadczyć liczne wpisy na forach internetowych. Faktem jest, iż kobiety nie powinny koloryzować włosów farbami zawierającymi amoniak i związki metaliczne szczególnie w okresie ciąży.
 
 
Huczące od tematów związanych z problemem niepłodności fora internetowe mogłyby wskazywać na to, że w końcu nauczyliśmy się mówić bez obaw o tych sprawach. Tymczasem prawda jest taka, iż zazwyczaj nie boimy się otworzyć na innych, gdy pozostajemy anonimowi lub gdy jesteśmy wśród „swoich". Jednak w relacjach z najbliższymi osobami, z którymi stajemy „twarzą w twarz", często okazuje się, że odwagi lub chęci nie starcza, a temat niepłodności wciąż pozostaje w sferze TABU...
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»