kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Problemy z uzyskaniem potomstwa - według danych szacunkowych - obejmują w Polsce nawet do 20% par. Ze statystyk wynika również, że 30% przyczyn niepłodności leży po stronie kobiety, 50% po stronie mężczyzny, z tego zaś 30% to defekty wspólne pary.
 
 
Najnowszy raport UNICEF z serii „The State of the World's Children" podaje, że u kobiet z krajów najsłabiej rozwiniętych ryzyko śmierci na skutek powikłań okołoporodowych jest 300 razy wyższe, niż u kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych.
 
 
© Alexandr Mitiuc - Fotolia.com67,5% polskich lekarzy uważa, że procedury zapłodnienia in vitro powinny być chociaż częściowo finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) - wynika z sondażu przeprowadzonego przez internetowy serwis dla lekarzy Konsylium24.pl.
 
 
Choć białe szaleństwo na nartach będziesz musiała odłożyć na przyszłe lata, to na ogół nie ma przeciwwskazań, żeby nawet będąc w ciąży wybrać się w zimową podróż samochodem, pociągiem czy samolotem. Na podróże najlepszy jest II trymestr. Wtedy kobieta ma najczęściej za sobą dolegliwości pierwszych trzech miesięcy, a brzuszek nie jest jeszcze tak duży, jak w ostatnim okresie ciąży. Oczywiście, jeśli czujesz się dobrze, każdy moment ciąży jest odpowiedni na podróż. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach.
 
 
Kobiety w ciąży często czują się niezrozumiane, ignorowane i pomijane. Gdy proszą o pomoc, nieraz spotykają się z nieprzyjazną postawą. Zdarza się, że przestrzeń publiczna jest dla nich nieprzyjazna. Często ludzie nie zauważają, że odmienny stan zasługuje na odmienne traktowanie, nie uznają praw i przywilejów kobiet ciężarnych. Nie zdają sobie spraw, że ustępując miejsca przyszłej mamie, dbają nie tylko o jej samopoczucie, ale przede wszystkim o zdrowie nienarodzonego dziecka. Społeczeństwu chcą to uświadomić organizatorzy kampanii "Odmienny stan - odmienne traktowanie".
 
 
Ciąża nie jest chorobą, więc nawet w tym szczególnym czasie możemy podróżować za granicę. Trzeba jednak przy tym pamiętać o zastosowaniu pewnych dodatkowych środków ostrożności, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort psychiczny zarówno samej ciężarnej kobiecie, jak i jej rodzinie i mającemu się narodzić maleństwu. Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia turystycznego.
 
 
© ambrozinio - Fotolia.comW Polsce panuje przekonanie, że kobiety w ciąży nie powinny zapinać pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Prawo drogowe zwalnia je nawet z tego obowiązku. Czy słusznie?
 
 
Fundacja Kobieta i Natura zwraca się z prośbą o wsparcie działań na rzecz poprawy opieki nad ciężarnymi i rodzącymi w dolnośląskich szpitalach.
 
 
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne apeluje, by ginekolodzy proponowali wykonanie testu na HIV wszystkim przychodzącym na pierwsze badanie ciężarnym. Jeśli lekarz tego nie zrobi, popełni błąd w sztuce lekarskiej – pisze Dziennik.
 
 
© K.-U. Häßler - Fotolia.comPotencjalne korzyści płynące z obfitującej w kwasy tłuszczowe omega - 3 i omega - 6 diety matki podczas ciąży i karmienia piersią od lat poddawane są badaniom, jest jednak coraz więcej dowodów na to, że kwasy te mają kluczowe znaczenie zarówno dla zdrowia matki, jak i rozwoju dziecka.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»