kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Na portalach internetowych i w kolorowej prasie można znaleźć wiele „cudownych” porad, jak zostać szczęśliwym rodzicem chłopca lub dziewczynki. Mimo, że są one oparte na stereotypach, a nie wiedzy medycznej, lekarze nie są w stanie wytłumaczyć przyszłym rodzicom, że dieta, pozycja seksualna czy fazy księżyca nie przechytrzą natury.
 
 
Baby shower, czyli zwyczaj urządzania „przyjęcia przedurodzinowego”, to sympatyczny pomysł, który przyszedł do nas z Zachodu. Jak zorganizować tego typu imprezę?
 
 
Na talerzu przyszłej mamy (ale także kobiety dopiero planującej zajście w ciążę) nie powinno zabraknąć produktów zawierających kwas foliowy i żelazo. Odpowiedni poziom tych składników zapewnia dziecku prawidłowy rozwój już od chwili poczęcia, ale nawet przy racjonalnej diecie nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi odpowiednich ilości żelaza i kwasu foliowego z pożywienia, trzeba więc wzbogacić ją suplementami.
 
 
Z badań przeprowadzonych przez CBOS na zlecenie PARPA na losowej próbie 1075 mieszkańców Polski wynika, że po roku trwania kampanii „Ciąża bez alkoholu”, Polki są coraz bardziej świadome, że picie alkoholu podczas ciąży może spowodować poronienie lub uszkodzić mózg dziecka, ale mimo to coraz więcej kobiet z wyższym wykształceniem sięga po alkohol. Wyniki badań opublikowano na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie.
 
 
© Justaman - Fotolia.comCiąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Przyszłe mamy czują się wyjątkowo (zwłaszcza, kiedy miną już pierwsze, dość nieprzyjemne tygodnie) i równie wyjątkowo chcą wyglądać. Minęły już na szczęście czasy kraciastych, obszernych „ciążówek” o kroju namiotu, dziś oferta producentów odzieży ciążowej jest tak szeroka, że kobieta ciężarna może nosić niemal wszystko - łącznie z dżinsami. O czym należy pamiętać kompletując garderobę na te wyjątkowe miesiące?
 
 
W Sali Kongresowej w Warszawie rozpoczął się wczoraj trzydniowy Międzynarodowy Kongres Medycyny Płodu. Organizatorem tego prestiżowego naukowego wydarzenia są m.in. Warszawski Uniwersytet Medyczny, Fetal Medicine Foundation, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.
 
 
Inseminacja jest jedną z najprostszych technik rozrodu wspomaganego. Zabieg ten jest bezbolesny, a jego istota tkwi w umieszczeniu przygotowanego w laboratoriom nasienia w macicy kobiety przy pomocy cieniutkiego cewnika.
 
 
fot. lepszystart.com.pl Na początku sierpnia ruszyła kampania „Lepszy start dla Twojego dziecka”. Jej celem jest przekazanie informacji na temat zagrożeń związanych z piciem alkoholu przez kobiety w czasie ciąży.
 
 
© Valua Vitaly - Fotolia.comRządowy i poselski projekt nowelizacji kodeksu pracy przewiduje zmianę zasad przyznawania becikowego i dodatku do zasiłku rodzinnego wypłacanego po urodzeniu dziecka. Według nowych przepisów prawo do wypłaty tych świadczeń miałyby tylko te kobiety, które od 10 tygodnia ciąży do porodu będą pozostawać pod opieką lekarza. Nowe przepisy mają obowiązywać od przyszłego roku - pisze "Gazeta Prawna".
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comChoć większości z nas trudno się dziś obejść bez telefonu komórkowego okazuje się, że kobiety ciężarne nie powinny z niego korzystać, jeśli nie chcą zaszkodzić swoim nienarodzonym jeszcze dzieciom.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»