kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

©  Lars Zahner - Fotolia.comZgaga czyli refluks przełykowy objawia się zazwyczaj piekącym bólem w klatce piersiowej, który promieniuje od szyi do gardła. Zwykle pojawia się po jedzeniu i towarzyszy jej zarzucanie do jamy ustnej soku żołądkowego. Przypadłość ta bardzo utrudnia codzienne życie. Z obserwacji epidemiologicznych wynika, że częstość występowania choroby refluksowej wzrasta, zwłaszcza u kobiet.
 
 
©  Liaurinko - Fotolia.comKobiety w ciąży są szczególnie podatne na niedobory kwasu foliowego, przy jednoczesnym znacznie zwiększonym zapotrzebowaniu na niego w tym czasie. Kwas foliowy jest bardzo ważny z punktu widzenia profilaktyki wrodzonych wad cewy nerwowej. Nawet niewielkie jego niedobory mogą być niebezpieczne dla zdrowia kobiety zwłaszcza w pierwszych miesiącach ciąży. Stanowią też zagrożenie powstawania wad wrodzonych u rozwijającego się płodu.
 
 
Karmienie piersią jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety, jak i ważnym momentem dla jej dziecka. W tym czasie dochodzi do szczególnej bliskości matki z maleństwem. Naturalne karmienie powoduje zmiany w organizmie kobiety, które można zaobserwować tuż po narodzeniu dziecka. Czasem jednak może przysporzyć kobiecie pewnych problemów. Jak więc sobie z nimi radzić, by móc w pełni cieszyć się macierzyństwem?
 
 
© Maygutyak - Fotolia.comW 28. tygodniu ciąży maluch jest w stanie odróżnić głos męski i kobiecy, a nawet proste sylaby takie jak „ba” czy „ga” – pokazują ostatnie badania francuskich naukowców opublikowane na łamach „Proceedings of the National Academy of Sciences”. Okazuje się, że dziecko jeszcze przed narodzeniem odbiera takie bodźce jak czytanie, mówienie, śpiewanie czy odtwarzanie muzyki. Jak to, co słyszy mały człowiek wpływa na jego rozwój przed i tuż po narodzinach?
 
 
© Werner Heiber - Fotolia.comNie ma chyba kobiety oczekującej dziecka, która przez jakiś czas nie była w stresie. W czasie ciąży stres działa nie tylko na przyszłą mamę, ale również na noszone przez nią dziecko, co niestety może przyczynić się do przedwczesnego porodu lub urodzenia dziecka z niską masą urodzeniową ciała. Stres w ciąży i na sali porodowej może zatem szkodliwie wpływać na mamę i dziecko. Jak zapewnić przyszłej mamie emocjonalne wsparcie?
 
 
©  evasilchenko - Fotolia.comCiąża jest dla kobiety czasem szczególnej troski o zdrowie. Oczekiwanie na dziecko to jednak nie tylko regularne wizyty u lekarza, zdrowe odżywianie i odpowiednia ilość snu. Kobiety w ciąży powinny zwrócić uwagę na zdrowie jamy ustnej, ponieważ nieleczone stany zapalne zębów i dziąseł mogą przyczynić się do niskiej wagi urodzeniowej malucha, czy nawet przedwczesnego porodu. Jak dbać o zęby w czasie ciąży, aby nie dopuścić do tego rodzaju powikłań?
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comMarzysz o tym, by zostać mamą? Zastanawiasz się nad imieniem, a w wolnych chwilach już kompletujesz w głowie wyprawkę? Pamiętaj, że planowanie macierzyństwa powinnaś rozpocząć wizytą u ginekologa, który doradzi, jak przygotować organizm do tego, że wkrótce w twoim brzuchu pojawi się mała istotka.
 
 
© RTimages - Fotolia.comTo pytanie zadaje sobie większość rodziców. Wielu z nich chce poznać płeć swojej pociechy jeszcze przed narodzinami. Jednak prognozowanie na podstawie zachcianek przyszłej mamy lub kształtu jej brzuszka powinniśmy traktować jako dobrą zabawę. Jedynym sposobem na to, by dowiedzieć się, czy będziemy mieli córkę czy syna są badania prenatalne.
 
 
© 3dvin - Fotolia.comCzasy, gdy ciąża mnoga należała do rzadkości, a widok rodziców z dwojgiem równoletnich dzieci wywoływał sensację, bezpowrotnie minęły. Dziś ekscytujemy się, dopiero gdy na świat przychodzą cztero- czy pięcioraczki. Medycyna idzie naprzód, zmieniają się też nasze przyzwyczajenia, wskutek czego rodzi się coraz więcej bliźniąt.
 
 
© Superingo - Fotolia.comJeśli latem jesteś w ciąży nie oznacza to wcale, że musisz rezygnować z wakacyjnych planów. Po konsultacji z lekarzem i przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, słoneczne dni spokojnie możesz spędzić na śródziemnomorskiej wyspie, nad jeziorem lub w górach.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»